norské počasí

yr.no česky / slovensky

Začněte tím, že v horní části stránky vyhledáte místo pro předpověď
Přehled
Metropole aktuální
Athény
15°C
Paříž
4°C
Bangkok
31°C
Peking
5°C
Berlín
2°C
Řím
6°C
Káhira
13°C
Sofie
3°C
Londýn
4°C
Sydney
24°C
Madrid
5°C
Tokio
11°C
Moskva
1°C
Tunis
11°C
New York
5°C
Vídeň
5°C
Paříž
4°C
Peking
5°C
Řím
6°C
Sofie
3°C
Sydney
24°C
Tokio
11°C
Tunis
11°C
Vídeň
5°C
Přehled
aktuální dnes zítra
Jihomoravský kraj
4°C
9°C
10°C
Jihočeský kraj
2°C
6°C
7°C
Královéhradecký kraj
1°C
7°C
9°C
Kraj Vysočina
1°C
6°C
7°C
Karlovarský kraj
1°C
6°C
8°C
Liberecký kraj
2°C
6°C
8°C
Olomoucký kraj
1°C
7°C
9°C
Moravskoslezský kraj
4°C
8°C
6°C
Pardubický kraj
1°C
6°C
8°C
Plzeňský kraj
2°C
7°C
9°C
Středočeský kraj a Praha
2°C
7°C
8°C
Ústecký kraj
2°C
9°C
10°C
Zlínský kraj
2°C
7°C
7°C

„Aktuální“ počasí je stav, jaký oznámila meteorologická stanice v místě nebo poblíž místa. Počasím „dnes“ zde máme na mysli předpověď na dnešek v 15h. Po 15h se zobrazuje jak bude za dvě hodiny. Předpovědí na následující dny je zde počasí v 15h zvoleného dne. Pro podrobnější informaci klikněte myší na symbol počasí v mapě.

Metropole aktuální
Athény
15°C
Paříž
4°C
Bangkok
31°C
Peking
5°C
Berlín
2°C
Řím
6°C
Káhira
13°C
Sofie
3°C
Londýn
4°C
Sydney
24°C
Madrid
5°C
Tokio
11°C
Moskva
1°C
Tunis
11°C
New York
5°C
Vídeň
5°C
Paříž
4°C
Peking
5°C
Řím
6°C
Sofie
3°C
Sydney
24°C
Tokio
11°C
Tunis
11°C
Vídeň
5°C

Návštěvníci zde právě teď sledují počasí pro:
Česká Třebová / Uherské Hradiště / Bohumín / Chrást / Hulín / Nová Paka / Petrůvky / Ostroměř / Malinovo / Luka nad Jihlavou / Moravany / Jihočeský kraj / Jihomoravský kraj / Rajnochovice / Bohutice / Praha / Lipník nad Bečvou / Světí / Mestečko / Žatec / Královéhradecký kraj / České Budějovice / Milešov / Eidsvoll, Norsko / Brno / Strakonice / Chotiná / Pardubice / Zlín / Milejovice / Zdíkovec / Slatiňany / Jiřetín pod Bukovou / Starý Týn / Třinec

Letoviska

 

O stránce

norské počasí, yr.no česky

V roce 2007 se na Internetu objevila předpověď Norského meteorologického institutu a Norské rozhlasové a televizní společnosti s velice přesnou předpovědí počasí. I když byla ze začátku tato předpověď známá jen v samotném Norsku, brzy se o jejích kvalitách přesvědčili i uživatelé Internetu z jiných zemí. yr.no (také na adrese www.yr.no) nabízí detailní předpovědi pro téměř 1.000.000 míst v Norsku a dalších 9.000.000 míst z celého světa. Předpovědi yr.no jsou založeny na údajích poskytnutých samotným Norským meteorologickým institutem a jeho mezinárodními partnerskými institucemi, jako jsou Evropské středisko pro střednědobé předpovědí počasí (ECMWF) a Evropská organizace pro využívání meteorologických družic (EUMETSAT).

Norsky se řekne počasí yr, tedy předpověď není na adrese ir.no.

My jsme začali tyto předpovědi využívat nejdříve v programu Connection Meter, ve kterém se před časem objevilo okno Pomůcek se záložkou Předpověď počasí. Funkci jsme v programu na základě námětů uživatelů neustále vylepšovali. Relativně náročné bylo zjištění aktuálního počasí pro zvolené místo. Jako jediné možné řešení jsme nakonec zvolili vybudování vlastního datového serveru, který by poskytoval situaci v místě, staženou přímo z NOAA (National Oceanic and Atmospheric Administration). Tak jsme spolu s uživateli udělali z Connection Meteru sice jednoduchou na ovládání, přesto velice přesnou meteostanici, poskytující aktuální počasí i jeho předpověď pro libovolné místo na Zemi.

Neudělali jste chybu? Norsko má doménu .no, server s počasím tedy není na yr.nor.

V dalším kroku jsme se rozhodli tyto předpovědi poskytnout každému uživateli Internetu nezávisle na tom, jestli je uživatelem Connection Meteru. Navíc, ... ne vždy je po ruce počítač. Proto jsme pro vás připravili tuto internetovou aplikaci yrno.cz. Stránka je navžena tak, aby ji bylo možné bez problémů zobrazit na libovolném zařízení připojeném k Internetu. Předpovědi tak máte kdykoliv po ruce v češtině a hlavně stažené online přímo ze serveru yr.no. Náš server je umístěný na páteři českého Internetu, podporuje protokoly ipv4 i ipv6, při komunikaci jsou přenosy dat komprimované, máme připravené certifikáty pro spuštění s protokolem https (tomu bohužel nyní brání technické problémy a nedostatky na straně některých návštěvníků a zadavatelů reklamy).

Hlavní stránka obsahuje mapy České a Slovenské republiky se symboly počasí, teplotou a směry větru. Nad mapou jsou záložky, které slouží k přepínání mezi aktuální situací a předpovědi pro jednotlivé dny (nejčastěji na deset dní dopředu). Symboly v mapě také slouží k rychlému přechodu na předpověď počasí pro jednotlivé kraje.

Mnohem přesnější představu o předpovědi ale získáte, pokud si ji necháte zobrazit přímo pro město nebo vesnici kdekoliv na světě. V horní části každé stránky tohoto webu vidíte pole s tlačítkem „Hledat“, zvolte zemi a vložte označení místa, pro které chcete vyhledat předpověď počasí. Našeptávač vám hned nabídne názvy míst, která začínají zadanými znaky. Vyhledané místo můžete zvolit přímo ve sloupci našeptávače. Můžete také počáteční znaky odeslat a město zvolit v tabulce, ve které vám server výsledek vyhledávání nabídne. V této tabulce je také sloupec „mapa“ s odkazy pro zobrazení vyhledaného místa na mapě. Při našeptávání i v tabulce výsledků jsou vyhledaná místa seřazena podle relevance i důležitosti tak, abyste s co největší pravděpodobností získali ten správný výsledek a vámi hledané místo opravdu našli. Diakritiku zadávat nemusíte, často ale pomůže zpřesnit výsledek vyhledávání.

Po výběru místa dojde k načtení aktuální dlouhodobé předpovědi. V horní části je vždy informace o aktuálním počasí v místě, ta je z meteorologické stanice, která je nejblíž ke zvolenému místu. V naší databázi je nyní přes 18.000 meteorologickýsh stanic z nichž každou hodinu získáváme data o počasí, teplotě, tlaku, vlhkosti, srážkách, slunečním svitu, rychlosti a směru větru. V horní části předpovědi jsou také záložky pro zobrazení dlouhodobé (desetidenní) a předpovědi hodinu po hodině. V pravém horním roku najdete ikonu mapy, která slouží k otevření okna s mapou a vyznačeným místem.

Pokud zde budete srovnávat předpověď za hodinu s aktuálním počasím brzy zjistíte, že předpovědi yr.no jsou téměř shodné. To je jasný důkaz toho, že předpovědi yr.no jsou velmi, velmi přesné. Na serverech yr.no dochází výpočtu předpovědi vždy dvakrát denně, nejčastěji kolem 7. a 19. hodiny. Informace o aktuálním počasí se obnovují každou hodinu.

Jestliže se vám tato stránka líbí, budeme rádi, když se sem budete vracet a řeknete o ní svým známým. Každé místo, pro které si můžete předpověď zobrazit, má na yrno.cz jedinečnou adresu www stránky, proto si ji můžete uložit do záložek Vašeho prohlížeče a pohodlně tak kdykoliv zjistit jaké počasí můžete očekávat. Odkaz pro pohodlné vytvoření záložky v prohlížeči najdete v horní části každé stránky v rámečku s tipy.

Řádek pro ty, kteří udělali při vyhledávání překlep: P5esn8 p5edpov2+d po4as9 y zr.no, no.yr, cy - zr.no po4as9 4eskz online.Jihomoravský kraj / Jihočeský kraj / Královéhradecký kraj / Kraj Vysočina / Karlovarský kraj / Liberecký kraj / Olomoucký kraj / Moravskoslezský kraj / Pardubický kraj / Plzeňský kraj / Středočeský kraj a Praha / Ústecký kraj / Zlínský kraj / Letoviska / yr.no do počítače / Váš protokol je ipv4 / Cílem této stránky je bezplatné poskytování přesné informace o aktuální situaci a předpovědi počasí v jednoduché a přehledné podobě. / yrno.cz používá na Internetu volně dostupná data a to hlavně ze serverů NOAA, yr.no, met.no, Ogimet a GeoNames. / Zásady ochrany soukromí společnosti Google /Seznam.cz / Firmy.cz / Icon set is from Dotvoid AB, Fatcow and Martin Berube, web2

Předpovědi počasí na této stránce podléhají licenci podle Mezinárodní licence Creative Commons Attribution 4.0. Informace o aktuálním počasí na této stránce není povoleno užívat jinak, než pro osobní potřebu. Není povoleno jejich kopírovaní a další šíření.

© 2021 E+P Studio